בשנים האחרונות חל מהפך לוגיסטי בישראל אשר כלל צורך בהרבה מאד הובלות ארציות לכל האזורים וגם שינוע רב של מכולות ומטענים אוויריים. זו הסיבה שחברת הלוגיסטיקה הוותיקה רכשה רכבים גדולים כמו משאיות סמיטריילר אשר נעות לאורך כל שעות היממה בכבישי ישראל, כדי שכל המשלוחים יימסרו תוך פרק זמן קצר ככל האפשר.

מעבר לכך קמו מרכזים לוגיסטיים עצומים בגודלם שמיועדים לאחסון של סחורות לקראת הפצה, סחורות שמיועדות לצאת לחו"ל, או סחורות שהגיעו מיעדים שונים מעבר לים. המרכזים הללו צצו בכל מקום וכדי להעניק שירות ברמה לוגיסטית גבוהה, הם ממוקמים בסמוך לכבישי האורך והרוחב של ישראל ולכן קל מאד להגיע אליהם מכל מקום, להעמיס, לפרוק סחורות ולצאת לדרך.

אם מדובר בהובלות פנימיות, כמו לדוגמה בתוך מפעל, בשטח של בית החולים, הצורך הוא בקנייה של רכב קטן יחסית. אחת האופציות המוצלחות ביותר היא רכישה של רכב תפעולי לאור השימוש הנוח באמצעות הארגז למטען הקיים בו. בוחנים את ההיצע של קלאב קאר חשמלי יד 2 ועל פי כמה פרמטרים שהם אקוטיים קונים את הרכב הבא.

כיצד בוחרים חברת לוגיסטיקה

בחירה של חברת לוגיסטיקה אינה עניין של מה בכך, כיוון שמדובר במרכיב חשוב מאד בשרשרת האספקה של כל חברה. בשלב ראשון כדאי לקבל המלצות מקולגות על חברה מנוסה אשר עוסקת בתחום של הובלה לוגיסטית הכוללת שינוע של מכולות לנמלי הים ומנמלי הים למרלו"גים,

הובלות למסוף המטענים בשדה התעופה בן גוריון וממנו למחסנים, או ללקוחות הקצה. כמו כן שינוע לוגיסטי בכל רחבי ישראל מכל נקודה רצויה לכל נקודה אחרת. כל זאת תוך שמירה על כללי השירות ועמידה בלוחות הזמנים שנקבעו מראש.

6 טיפים לבחירת חברת הובלות

  • לקבל המלצות מלקוחות שעובדים עם חברת הלוגיסטיקה הזו לאורך שנים רבות בקטגוריות שונות של שינוע, כמו שינוע ימי, אווירי, יבשתי, אחסון במרלו"גים ועוד.
  • לוודא שתהליכי העבודה בחברה הם מוקפדים ויש גורם מהותי בקצה הפירמידה אשר מנהל את כל הנושא הלוגיסטי ביד רמה תוך בדיקה מקיפה על כל הפעולות הנדרשות כדי שכל הדברים שסוכמו עם הלקוח, אכן יושלמו בפועל וזאת תוך ביצוע פעולות שליטה ובקרה באופן שוטף.
  • לבדוק שהחברה עושה כל שניתן כדי לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו מראש וזה קורה בפרקי זמן קצרים כלל האפשר, למעט מקרים חריגים שאינם תלויים בהם.
  • חשוב לבחור חברה שיש בה עובדים מסורים לעבודתם, אשר מבצעים עבודה מקצועית ברמה גבוהה מאד, שומרים על קשר עם הלקוח, פועלים בשקיפות מלאה ובעת הצורך מוצאים פתרונות יצירתיים, כדי לצלוח מעל כל משוכה כדי שבסופו של התהליך הלקוח יהיה שבע רצון.
  • חברה בעלת צי רכבים גדול שמעניק מענה לכל צורך של העמסה ופריקה בכל רחבי ישראללכל מטרה נדרשת בהובלה יבשתית, להעברה להובלה ימית ולהובלה אווירית.
  • חברה שיש עליה חוות דעת חיוביות באינטרנט ואין עליה דיס המלצות.

תפעול לוגיסטי יום יומי

כשמדובר בשינוע בכל רחבי הארץ ולא בשטחים תפעוליים קטנים, נדרשת הכנה משמעותית ביותר של חברת ההובלות כדי לשלוט על פעולות לוגיסטיות בהיקפים כה רחבים. זו הסיבה שכל מערך ההפצה מנוהל באופן ממוחשב באמצעות תוכנה ייעודית וזאת על פי אזורי הארץ. כל החבילות מסומנות בברקודים ורוב התהליך מתבצע באופן אוטומטי לחלוטין.

החברה עובדת עם גורמים בכל סדר גודל ובענפי שירות רבים במשק. כך אפשר לראות אספקה של סחורות ללקוחות פרטיים, חברות, ארגונים גדולים, משלוחים יום יומיים לקמעונאיים, לגורמים שונים בענף המסחר על כל רבדיו ולגופי תעשייה כמו מפעלים העוסקים בתחומים מגוונים.

הובלה לוגיסטית

חלק ניכר מההובלה הלוגיסטית כולל שינוע לוגיסטי של סחורות רבות מהמרלו"ג או אליו. מדובר במחסנים עצומים בגודלם המכילים כמות גדולה של מחסנים בסדרי גודל שונים. הם מיועדים לאחסנה של סחורות רבות בכל אחד מהמחסנים ובנוסף לכך לאחסנה של מכולות המלאות בציוד ובסחורות לפרק זמן מסוים על פי בקשתו של הלקוח.