מה זה אחסון תעשייתי

בעולם בו לא מעט עסקים נשענים על שירותי מיקור חוץ, זה רק הגיוני שגם כל מה שנוגע לאחסון, ספירת מלאי, אריזה, שינוע ושליחה ייעזר בשירותים חיצוניים, וכאשר כל השירותים ניתנים תחת קורת גג אחת, מדובר בסיוע משמעותי, ופה נעצור להסביר במה בדיוק מדובר – מהם שירותי אחסון תעשייתי.

מחפשים אחסון תעשייתי? גלו לאלו שירותים משלימים ניתן לצפות!

שירותי אחסון תעשייתיים מושתתים על מחסנים גדולים ועמידים שמותאמים עבור אחסון כמויות גדולות, וזאת לטובת התנהלות עסקית. שנרחיב? ובכן בניגוד לשירותי אחסון רגילים, במקרה זה נדרשים להעניק מגוון שירותים נוספים. אלו יכולים להיות שירותי העמסה, פריקה, שילוב של מפעילי מלגזות, איסוף מהנמל, הטמעה של מערכות אוטומציה, ניהול מלאי, סידור וליקוט סחורה וכדומה. מכאן שמדובר באחסון שמצריך מערכת מקיפה של שירותים משלימים, ממש כמו שאנחנו ב"הובלות עם שחר" יודעים להציע.

מיקומם של מחסנים תעשייתיים

ממש כשם שמחסנים תעשייתיים צרכים להציע קשת משלימה של שירותים חשובים ברמה מאוד גבוהה, כך גם ראוי לציין שמחסנים תעשייתיים אינם סתם יהיו ממוקמים במושב או במקום אקראי בעיר, אלא לרוב הם ימוקמו בנקודות מפתח, וזאת כי הרבה פעמים נדרשים לעבור דרך הנמל כדי לקבל ולשחרר סחורה. כמו כן, העובדה שמדובר במחסנים תעשייתיים מרמזת על כך שמדובר במחסנים שנדרשים לאחסן כמות מאוד גדולה של ציוד. עובדה זו מובילה לכך שלרוב המחסנים רוב ממוקמים באזורי תעשייה, היכן שיש מקום להעמיד לרשות הלקוחות שפע של מחסני איכות בשלל גדלים, ממש כפי שאנחנו בהובלות עם שחר יודעים להציע. מה עוד? אחסון תעשייתי צריך לשבת בשטח גדול, וזאת כדי שיהיה מקום נוח למשאיות להגיע ולהעמיס, לפרוק, להוביל עם מלגזה וכדומה.

אלו תנאים מלווים אחסון תעשייתי?

מחסנים תעשייתיים נחשבים מאוד גדולים, טכנולוגים, מכילים רציפי העמסה ובין היתר עובדים לצד תוכנות ממוחשבות שמסייעות לשלוט ממבט ציפור על כל מה שקורה, כולל ספירת מלאי, מספור ושירותי ליקוט נוחים.

אי לכך כל מחסן תעשייתי מצריך למצוא צוות של עובדים מקצועיים, מנוסים ושבקיאים בשורה של תתי תפקידים. מכאן כאשר עומדים לבחור מחסן תעשייתי, יש לוודא אלו שירותים משלימים ניתנים, היכן הוא יושב, איזה סדר גודל של סחורה ניתן לאחסן, וכמובן שגם נדרשים לבחון באמצעות אלו תוכנות וכלי עזר טכנולוגיים משלימים את סך השירותים הרצויים.

מיהו קהל היעד של מחסנים תעשייתיים?

בעידן שבו אנו חיים לא מעט עסקים בוחרים להיעזר בשירותי אחסנה השונים ופרט שירות אחסנה תעשייתי. באופן שכזה אין צורך להגיע לנמל (או למקם את העסק ליד הנמל), אין צורך להתפזר בין שורה ארוכה של נותני שירות, אין צורך להיות עסוקים בתיאומים ובטח שאין צורך לשכור שורה של עובדים קבועים. כל היופי זה שניתן לדעת שהסחורה שמורה במקום איכותי ובמצב מסודר ונגיש, כך שבכל רגע נתון אפשרי לדעת מהו מצב הסחורה, מה בדיוק היא מכילה ואם נכנסת הזמנה, אז באמצעות לחיצת כפתור זוכים לוודא שהפריט הרצוי נמצא בדרך לכתובת הרצויה.

שירותי אחסון תעשייתי בכמה נקודות:

  • כוללים רציפי העמסה
  • כוללים שירותי איסוף מנמלים, מנמל תעופה וכדומה
  • כוללים שירותי מלגזה
  • כוללים שירותי סידור סחורה
  • כוללים שירותי ניהול מלאי
  • כוללים שירותי ליקוט פריטים
  • מציעים מתחמי אחסון גדולים
  • מציעים אמצעי אבטחה
  • מציעים שלל נותני שירותי משלימים

מבקשים לוודא שהסחורה שמורה?!

כיוון ששירות כמו אחסון מסחרי הרבה פעמים מצריך להתעסק עם כמות רבה של סחורה, חשוב ביותר לוודא שהוא נשמר בתנאים הטובים ביותר. אי לכך רצוי לפעול בכמה מישורים: אבטחה ברמת המבנה, אבטחה מבחינת תקנים של מכבי אש ואבטחה מבחינת שמירה מסביב לשעון.

אי לכך מעבר לעובדה שסך הפריטים ממוספרים (כך ששום פריט אינו יכול פתאום "להיעלם"), גם רצוי לוודא ממה עשויה המכולה (מחסני בטון מעניקים יתרון חשוב), שניתן לעשות ביטוח ייעודי (בהתאם לשורה של מאפיינים ודגשים אישיים), וכפי שכבר ציינו, הכרחי לוודא שקיים מערך שמירה מקצועי במקום (אצלנו תמצאו צוות אבטחה מקצועי לצד מצלמות אבטחה שפועלות סביב השעון) ושהעסק מיישר קו עם הדגשים המחמירים ביותר מטעם מכבי האש.

מחפשים שירותי אחסון מסחריים? כך תפעלו!

מעבר לעובדה ששירותי מחסנים תעשייתיים/מחסנים מסחריים מציעים שטחי אחסון גדולים, איכותיים, מאובטחים ושלל שירותים משלימים, גם חשוב לוודא שמתקיימים שלושת הדגשים הבאים: שימוש בכלים טכנולוגיים מעודכנים (כאלו שמסייעים לנהל בצורה מסודרת את הסחורה), ניסיון עשיר בביצוע הובלות מסובכות ומשמעותיות, ויכולת להעניק מערכת שירותים כוללת שנתפרת במיוחד עבור כל לקוח ולקוח, כך שבין היתר המחיר מותאם באופן עסקי וחסכוני.