שוק ההובלות מגלגל לפי הערכות שונות כמה מאות מיליוני שקלים בכל שנה, ואולי אפילו יותר ממיליארד ש"ח. זהו כמובן שוק מגוון ומשוכלל מאוד עם מגוון רחב מאוד של סוגי הובלות ושירותים כגון משלוחי חבילות מהיום להיום – הובלות קטנות וגדולות, בין עיר לעיר או באותה שכונה, עם מנוף ובלעדיו, עבור אנשים פרטיים או עסקים, בבוקר או בערב, עם אריזה או בלעדיה. עוד כדאי לדעת שיש כמה אלפי חברות שמציעות את השירות, כולל למרבה הצער לא מעט חאפרים. שפע האפשרויות מאפשר לכל מי שצריך הובלה מכל סוג שהוא למצוא חברה שמתמחה בדיוק בסוג ההובלה שהוא צריך, ובמיוחד אם מקפידים על כמה כללים פשוטים.

העברת תכולת דירות

השירות הנפוץ ביותר של חברות ההובלות הוא העברת תכולת דירת מגורים. מעבר דירה הוא תמיד אירוע מרגש אבל גם כזה שכרוך באינספור מטלות וגם בלא מעט חששות. בהתאם אחד המאפיינים החשובים של אנשי מקצוע איכותיים ולכן גם מבוקשים יהיה היכולת להשרות שקט נפשי. כדי שהמעבר יתבצע באופן חלק נדרשת קודם כל אמינות ללא פשרות.

מרכיב נוסף הוא עמידה בזמנים גם כן ללא פשרות (כשכל הרכוש של האדם נמצא בקרטונים והוא חייב לפנות נכס, כל דקה נראית כמו שעתיים, ואיחור של חצי שעה מייצר דופק מואץ במיוחד). עוד מאפיין מרכזי הוא יעילות, כדי שגם אם מדובר בדירה גדולה ותכולה רבה, המעבר יושלם תוך זמן קצר ככל האפשר.

הובלת מקררים

עוד הובלה נפוצה מאוד היא של מקררים. הביקוש לשירות הובלת מקרר זינק בשנים האחרונות משתי סיבות עיקריות: המודעות האקולוגית שגורמת ללא מעט ישראלים להעדיף מקרר יד שנייה על פני קניית מקרר חדש, וגם המצב הכלכלי המאתגר שמחייב לפעמים רכישת מקרר משומש בעלות נמוכה בהרבה בהשוואה לזו של דגם חדש. בכל מקרה, כשמחפשים מובילים למקרר, הדגש החשוב ביותר הוא זמינות מרבית, כדי שאפשר יהיה להשלים את הפעולה במהירות (וכשמדובר על מקרר יד 2, לפני שאנשים אחרים יקפצו על ההזדמנות ויחטפו לכם את המקרר שמצאתם במחיר מציאה).

הובלת ספות

בדיוק כמו מקררים, גם ספה הפכה לפריט שבמקרים רבים נקנה ממישהו שכבר נהנה ממנה. כשקונים ספות משומשות במקום חדשות מומלץ בחום לבחון אותן היטב לפני שמזמינים מובילים – כדי לוודא שהן במצב תקין ועדיין נראות מרשימות. הובלת ספה מתבצעת כמובן גם אחרי שקונים ספה חדשה. בחלק מהמקרים המשלוח כבר כלול במחיר הספה עצמה, אבל כדאי לבדוק גם אפשרות להוזיל את העלות הכוללת בעזרת מציאת חברת הובלות עצמאית – מחיר הובלה של ספות הוא בדרך כלל בין 200 ל-400 ש"ח, בהתאם לגודל הרהיט הספציפי, כך שבשורה התחתונה תוכלו לחסוך לא מעט כסף.

הובלת מיטות

הובלת מיטה מתבצעת בדרך כלל מדירה אחת לשנייה – למשל מהבית של ההורים לדירה השכורה. עבור הובלה של מיטת תינוק או מיטת נוער טווח המחירים המקובל הוא 200-300 ש"ח, על הובלת מיטות זוגיות תשלמו עד 400 ש"ח ואם מדובר על מיטה מתכווננת או מיטת קומותיים העלות יכולה להגיע גם ל-500 ש"ח. בכל מקרה חשוב לוודא מראש אם המחיר של השירות כולל גם פירוק והרכבה, אם יש צורך בכך. דגש נוסף הוא הניסיון, ובמיוחד אם מדובר על הובלה מבניין ללא מעלית ועם חדר מדרגות צר יחסית – כדי שלא ייגרם נזק למיטה עצמה, לקירות, למשקופים וכו'.

עוד כדאי לדעת שבדרך כלל ההובלות של הפריטים הבודדים הן למרחקים קצרים, אבל יש גם לא מעט הובלות קטנות מעיר לעיר – גם כן במחיר אטרקטיבי וכדאי. צריכים הובלות בכל הארץ? הזמינו את המובילים בישראל