כאשר אנשים מחפשים שירותי הובלה, הם לרוב נמצאים במוד די לחוץ. לא רק שהם צרכים למצוא חברת הובלה שעליה הם סומכים (כזו שלא תהרוס ציוד יקר ערך ולא תהווה נזק משני לדירה), לא רק שהם צרכים לתאם בין כמה אנשים מקצוע ולא רק שהם עומדים בפני מעבר שכרוך בלא מעט בירוקרטיה, אלא הם גם צרכים למצוא חברה שתסייע לארוז, להעמיס, להוביל ולפרוק כראוי, כאשר כל פעולה מצריכה רמה מאוד גבוהה של עשייה, כך שלא יתווספו משימות ועלויות נוספות למשוואה.

כיצד אם כן ניתן למצוא חברת הובלה באינטרנט, כזו שתסייע לסמן וי גדול על הפינה, כך שאתם תוכלו לחזור להתמקד בשלל המשימות שעומדות בפניכם? הכנו לכם מדריך שמסייע למצוא באופן מושכל חברת הובלה שנכונה נקודתית עבורכם.

כל שעליכם לעשות!

  1. בוחנים אזור פעילות – ראשית נציין שיש להתמקד במיקום. אין טעם שתעשו חיפוש כללי, ולבסוף תבזבזו זמן על חברת הובלה שכלל לא מגיעה לאזור שבו נמצאים. כאן נחדד שיש לוודא שאותה חברה עובדת הן באזור שממנו מבקשים לעבור והן באזור שאליו עומדים לעבור. מה עוד ראוי לוודא בהקשר למיקום? שהחברה אינה דורשת תוספת תשלום. היו בטוחים שיש חברות הובלה שעובדות באזור שלכם.כיצד ניתן לוודא זאת? כאשר מקלידים "חברת הובלה" בשורת החיפוש, הוסיפו את שם האזור הרלוונטי, למרות שבדרך כלל גוגל מזהה את המיקום שלכם ונותן לכם את התוצאות הקרובות למיקום.
  2. התרשמו מאיכות האתר – ייתכן שהבן של השכנים מחזיק משאית ומדי פעם נהנה מהשלמת הכנסה באמצעות שירותי הובלה. עם זאת, אין ספק שחברת הובלה גדולה ומנוסה עדיפה. ניסיון וגודל בהכרח אומר שמדובר בחברת הובלה מוצלחת. כזו שיש לה צוות קבוע ומנוסה של מובילים, כזו שיש לה ציוד ייעודי עבור הובלה, כזו שיש לה מספר משאיות מותאמות צורך ואף כזו שמקפידה על נהלים מקצועיים.כיצד ניתן לוודא זאת? כנסו לאתרים של חברות הובלה ותיבחנו עד כמה הם מקצועיים, עד כמה הם מנדבים מידע, האם יש תמונות להמחשה וכדומה. אתר מקצועי בהחלט מסייע להסיק שגם שאר הפעילות העסקית שומרת על אותה רמה גבוהה.
  3. בוחנים ממה מורכבת הצעת המחיר – אם מוצאים חברת הובלה שממהרת לציין שחור על גבי לבן שהמחיר עבור הובלה בעיר הרצויה הוא כך וכך, יש להסיק שמשהו אינו כשורה. הצעת מחיר מסודרת צריכה להיות נגזרת של התייחסות פרטנית לשורה ארוכה של נתונים. תלוי מהו המרחק, אלו שירותים משלימים נחוצים, כמה מדרגות יש, על איזו קומה מדובר, האם הגישה עם הרכב נוחה, האם קיימים צרכים נקודתיים (כגון התמודדות עם ציוד שביר), עבור איזה יום נדרשת ההובלה וכדומה.כיצד ניתן לוודא זאת? או שמחפשים מידע מפורט באתר, או שיוצרים קשר טלפוני ופשוט שואלים מהו המחיר. מפנים אליכם שאלות כדי להבין טוב יותר במה מדובר? ניתן להמשיך. מה עתה? כמובן שרצוי להשוות את הצעת המחיר לעוד שתי הצעות נוספות. כאן נסביר שאם ההצעה שמקבלים מאוד גבוהה או נמוכה יחסית להצעות אחרות, מדובר בתמרור אזהרה. הפער שולי? מכניסים שיקולים נוספים למשוואה, שיקולים כגון זמינות, ציוד נחוץ, אדיבות, פרמטר שמדבר על אחריות וכדומה.
  4. נכנסים לקבוצות פייסבוק רלוונטיות – בין אם גרים בעיר ובין אם גרים בקיבוץ, תמיד קיימים ברקע קבוצות פייסבוק של העיר מכאן שההמלצה היא להיכנס לקבוצה בפייסבוק של תושבי האזור ופשוט לשאול אם מישהו התנסה בשירות של חברת ההובלה שעומדת על הפרק. רוב הסיכויים שתקבלו מבול של תשובות.כיצד ניתן לוודא זאת? לפי הטון הכללי תוכלו לקבל החלטה מושכלת – אין להסתמך על המלצה בודדת.
  5. מחפשים שירות ממוקד – הרבה פעמים לא מדובר בעוד הובלה שמסתכמת במעבר של בגדים, ספרים וריהוט, אלא מדובר בפריטים שבירים, בפריטים עדינים, בפריטים שדורשים פירוק מקדים וכדומה. מכאן שבין אם מעבירים צמחייה, כלי פורצלן, פסלים, תמונות, אוכל קפוא וכדומה, בהחלט חשוב לוודא שחברת ההובלה ערוכה מראש להעניק שירות ממוקד צורך, ולא עושה מהלך ישראלי טיפוסי – מאלתרת תוך כדי תנועה.כיצד ניתן לוודא זאת? כאן יש שתי גישות. ראשית ניתן להקליד בשורת החיפוש בגוגל חברת הובלות שנוגעת לפרמטר שעומד על הפרק (למשל הובלת אוכל קפוא), כך שיעלו רק הצעות רלוונטיות. האופציה השנייה היא

    ליצור קשר טלפוני ולשאול האם החברה יודעת להתמודד עם הצורך שלכם. החברה עונה בחיוב? שוב יש שתי אפשרויות פעולה. או שמבקשים לדבר עם לקוחות קודמים שנעזרו בשירות, או שמבקשים להבין באלו אמצעים החברה נעזרת, מהו סדר הפעולות שהיא נוקטת וכדומה.

  6. בדיקת ביקורות באינטרנט – זה כנראה הכלל הכי חשוב, בדקו ביקורות על החברה באינטרנט, בצעו חיפוש מעמיק אודות שם החברה בתוספות המילה ביקורות, כך תוכלו לאתר ביקורות על החברה ותוכלו לכל פחות או יותר הבנה האם החברת הובלות מספיק טובה או שאולי פחות.

 

לא מתפשרים וכן מנצלים יתרון יחסי

עתה כאשר ברור כיצד בוחרים חברת הובלה, נאחל לכם מעבר מוצלח ונציין שאין צורך להתפשר. מדובר בתחום בעל תחרות רבה, כך שאתם הלקוחות המרוויחים העיקריים – נצלו זאת.