המציאות במאה ה-21 מתאפיינת בדינמיות רבה, ולכן יש ביקוש רב לשירותי הובלות מכל הסוגים. בהובלה לוגיסטית הפריטים שמועברים ליעד כזה או אחר נמסרים לידי חברת ההובלות ואין צורך בשום היערכות מצד הלקוחות. לעומת זאת, ביום שבו מתבצעת הובלת דירה גם הלקוח צריך לבצע מספר פעולות: כמובן שאין צורך לסחוב פריטים כבדים, אבל כן כדאי להתנהל לפי ההנחיות בעמוד זה כדי לצלוח את היום המאתגר בשלום ובנחת.

תיק עם כל מה שצריך במשך היום

את הפריטים שסביר להניח שתזדקקו להם במהלך היום כדאי לארוז מראש בתיק נפרד ולהניח אותו במקום בולט לעין – כך שגם בתוך כל הבלגן, הקרטונים והפעילות תוכלו לדעת בדיוק איפה הוא. בפרט כדאי לארוז את המטענים לסמארטפונים, כלי רחצה, בגדים להחלפה, תרופות חיוניות ואם יש ילדים קטנים גם צעצוע שהם אוהבים במיוחד.

שימו לב: את המפתחות, הארנק והסמארטפונים חשוב לשמור תמיד עליכם.

הפריטים שכדאי להוביל לבד

את רוב החפצים שלכם יעבירו לדירה החדשה המובילים. יחד עם זאת יש גם פריטים שכדאי להוביל לבד, במכונית שלכם: אוכל ליום הראשון בדירה החדשה (כשכמובן כדאי לבחור מאכלים שלא יתקלקלו מחוץ למקרר, או אפילו רק נשנושים בריאים וטעימים עד שאפשר יהיה להכין אוכל), עציצים, המחשב, בקבוקים פתוחים שעלולים להיפתח במשאית (ואותם חשוב לארוז היטב, באריזה כפולה), וגם תכשיטים וחפצים עדינים מאוד (שגם אותם מומלץ לארוז באריזה כפולה וכן להשתמש באמצעי מיגון – כך שלא תיגרם לכם עוגמת נפש ביום הראשון בבית החדש).

יחס נאות למובילים

העובדים בתחום הובלת הדירות הם אנשי מקצוע מיומנים ואחראיים. הם גם זוכים לשכר נאה עבור המאמץ הרב שהם משקיעים, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שחלק מהשכר מבוסס על המנהג של נתינת טיפ. עבור דירות קטנות ובינוניות שירות איכותי מצדיק טיפ בגובה 50 ₪ לכל מוביל. בהובלות גדולות ומורכבות כדאי לשקול טיפים גבוהים יותר ואפילו 100 ₪ לכל אדם שעבד עבורכם במשך מספר שעות. אל תשכחו להכין מראש מזומן, כשרצוי לוודא שיש לכם שטרות שמאפשרים מתן טיפ בנפרד לכל אחד. יחס חם למובילים כולל גם הכנת נשנושים ושתייה קרה בימי הקיץ הלוהטים.

פיצול כוחות

כדאי מאוד לוודא שבכל נקודה שאליה מגיעים המובילים – הדירה שממנה אתם יוצאים, הדירה שאליה אתם נכנסים, יעדים נוספים בדרך אם ישנם – יחכה אדם שיכוון את הצוות ויוודא שההובלה מתנהלת ביעילות. במידת הצורך אפשר לבקש עזרה מקרוב משפחה או חבר טוב.

הכנת הדירה החדשה להגעת ההובלה

אם השקעתם והזמנתם חברה שתבצע עבורכם ניקיון לפני כניסה לדירה החדשה, תוכלו להגיע בנחת לנכס ופשוט להמתין שם להגעת המשאית. בכל מקרה כדאי לוודא שהגישה לדירה חופשית, ואם יש בעיות חנייה באזור נסו לשמור מקום למשאית ההובלות כדי לחסוך בזמן. באופן דומה רצוי לשמור מקום למשאית גם ליד הדירה שממנה יוצאת ההובלה.

פריקה יעילה של הקרטונים החשובים

חלק מהאנשים מעדיפים לפרוק כמה שיותר קרטונים כבר ביום הראשון ומהר ככל האפשר, כך שתוך זמן קצר תיווצר שגרה חדשה ונעימה בדירה החדשה. אחרים אוהבים לפרוס את המלאכה התובענית – אבל גם הם חייבים באופן טבעי לפרוק את הציוד החיוני ללא עיכובים מיותרים. בהתאם כדאי מאוד להקפיד על סימון ברור של כל קרטון וקרטון, מכל הצדדים שלהם, וגם לסמן עם סימון מיוחד קרטונים שאותם כדאי לפרוק ראשונים. כשהמובילים מגיעים לדירה החדשה תוכלו להדריך אותם להציב את אותם קרטונים חיוניים במקום נפרד – ולחסוך זמן יקר.

להיפרד מהמובילים בראש שקט

לפני שאתם נותנים את הטיפ למובילים, מודים להם על השירות ונפרדים מהם, כדאי לוודא שלא נשאר שום דבר במשאית (מן הסתם גם הצוות מבצע סריקה, אבל תמיד כדאי לבדוק גם בעצמכם). בנוסף, אם הכנתם רשימה מסודרת של כל הקרטונים וגם מספרתם אותם, תוכלו לעבור בדירה עצמה על כל התכולה שהגיע ולוודא שלא התפספס כלום.