יש לכם משלוח סופר חשוב שצרכים לספק ללקוח, נדרשים לתאם בין משלוח שמגיע לנמל לבין לקוח הקצה, או פשוט רוצים לעבור דירה ומבקשים לוודא מראש שהכול יגיע בזמן ובמצב שלם ומאורגן? ובכן אומנם אנשים נוטים לחשוב שהובלה מתחילה עם העמסה ונגמרת עם פריקה, אך המציאות מלמדת שלא מעט בלת"מים וחוסר מקצועיות מובילים לנזקים ולעיכובים משמעותיים, ופה אתם מוזמנים להבין כיצד ניתן להימנע מכך, ואף לייעל את מהלך השירות.

6 טיפים עבור הובלה לוגיסטית

 1. מגדירים שירותים נחוצים – ביחנו מראש אלו שלבים נחוצים. כך למשל יש לבחון האם מבקשים שחברת ההובלה תשחרר את הסחורה מהנמל, תוביל למחסן, תפרוק, תסדר את הסחורה באופן מסוים, ואף תארגן משלוחים בהתאם להזמנות שנכנסות למוקד ההפצה.
 2. בוחנים ציוד – לפני שבוחרים חברת הובלה, תבדקו שהיא יודעת להציע כל מה שנחוץ מבחינת ציוד. כך למשל רצוי לבחון הא קיים מלגזות, מחסנים בשלל גדלים וכדומה.
 3. משלמים בהתאם לצורך – בכל הנוגע לשירותי לוגיסטיקה, חשוב לוודא שמשלמים רק על השירותים הנחוצים, ועל כן הכרחי למצוא חברת משלוחים שמצד אחד יודעת להציע שורה ארוכה של שירותים ומצד שני מאפשרת לבנות באופן אישי את תמהיל השירות, וכמובן לשלם בהתאם – ממש כפי שאנחנו מציעים. כך למשל אם מחפשים שירותי אחסון משרדים, מוטב לציין אם נחוצים שירותי הובלה, שירותי אריזה, שירותי קטלוג של מסמכים וכדומה.
 4. בוחנים שירותים משלימים – יש לשים לב שלא כל חברת משלוחים שמשלבת שירותי לוגיסטיקה גם מציעה מרכז מחסנים משלה. פה אנו מציעים לתעדף חברות הובלה מסוג זה, פשוט כי אז סך השירות גם יותר זול, וכך גם נמנעים מלתאם בין כמה גופים.
 5. לא מתפשרים על מענה מידי – כאשר מדובר בשירותי משלוח לוגיסטיים, לרוב יש צורך בתיאום מורכב, ועל כן רצוי לוודא מראש שקיים מענה זמין ואדיב, וזאת כדי שברגע האמת תוכלו להוסיף דגשים אחרונים, ולדעת בכול רגע נתון מה המצב של המשלוח.
 6. משתפים בסך השיקולים – חשוב לציין כל נתון שעשוי להשפיע על טיב ההובלה. אומנם אנחנו ב"הובלות עם שחר" מקפידים לערוך בירור מקדים ומקיף, אך עדיין אם אתם הלקוחות יודעים שמדובר בתכולה מאוד כבדה, אם אתם צופים שיתעוררו קשיים בעת השחרור של התכולה מהמכס, או אם מבקשים להיות נוכחים במעמד הפריקה, בהחלט מוטב שתציינו זאת מראש.

7 טיפים עבור הובלה ביתיתא

 1.  מציינים דגשים אישיים – גם אם מעדיפים להיעזר בשירותיה של חברת הובלות מקצועית שבין היתר מסייעת בשלב האריזה, עדיין יש צורך שאתם הלקוחות תהיו מעורבים. מה בפועל זה אומר? שיש לתת דגשים משלכם. כך למשל אם יש ציוד שידוע כרגיש, חשוב לציין זאת. אם יש ציוד שמבקשים להוציא ראשון מהארגזים, יש להעמיס אותו אחרון, כך שהוא יהיה זמין ישר עם ההגעה ליעד החדש וכדומה.
 2. שימוש מושכל בתוויות – כאשר אורזים בית שלם בתוך ארגזים, אין זה פשוט בסוף התהליך לזכור מה נמצא היכן, ועל כן מאוד יעיל לכתוב על כל ארגז איזו קטגוריה של מוצרים הוא מכיל. מעבר לכך, מוטב לרשום על כל ארגז לאיזה חדר הוא מיועד, כך שזוכים כבר בתחילת הפריקה להשיג סדר ראשוני. באותה נשימה נציין שגם אם נדרשים שירותי אחסון לעסקים מדובר בטיפ יעיל ביותר, במיוחד כשמהצד השני של המתרס עומדים לקוחות שדורשים מענה ממוקד ומידי.
 3. בוחרים חברת הובלות בקפידה – יש אנשים שנוהגים לבחור חברת הובלות רק לפי המחיר, ולאחר מכן מצטערים – מבינים מאוחר מדי שהיה עדיף לו היו מוציאים מעט יותר ונמנעים מנזק של מאות שקלים. מכאן שחשוב ביותר לבצע בדיקה מקדימה. לבחון רזומה, ניסיון וכמובן אלו שירותים משלימים חברת ההובלות יודעת להציע.
 4. מעבירים בתזמון הנכון – תוודאו שמזמינים הובלה בהתאם לתאריך שאידאלי מבחינתכם. זה אומר רק כשהיעד החדש כבר צבוע ולאחר שיפוצים, כך שערימה של ארגזים לא תפגע בקצב ההתקדמות של ארגון הנכס החדש.
 5. לפני שמעבירים ממיינים – תנצלו את ההובלה של הדירה כדי לעשות מיון. אין שום טעם להעביר (ועוד לשלם על כך) ציוד שאינו רצוי. ציוד שרק יתפוס מקום ובסוף יימצא את עצמו במכולה הקרובה. חשוב לזכור שהמחיר של ההובלה בין היתר מושפע מכמות הארגזים, כך שאם ניתן להוריד כמה, מדובר באינטרס כלכלי.
 6. מיידעים את הרשויות – אומנם טיפ זה אינו נוגע ישירות למהלך האריזה, אך הוא בהחלט חשוב ואף עשוי לחסוך לא מעט הוצאות מיותרות ובלתי מודעות. הרעיון הוא שברגע שמתחילים להתאפס על אריזה והובלה, במקביל יש לטפל בנדבך נוסף, ופה אנחנו מדברים על עדכון של גופים משמעותיים בנוגע לשינוי הכתובת. חשוב לידע בדבר המעבר את ספקי התקשורת, חברות הגז, תאגיד המים, ח"ח, משרד הפנים, ביטוחי לאומי וכדומה.
 7. בוחרים בתקופות הובלה זולות – לא תמיד אפשר לקבוע באיזה חודש מעדיפים לעבור דירה, אך לפעמים כן, ואז זה יותר משתלם. שנרחיב? חשוב לדעת שאם עוברים דירה בחופש הגדול ובאופן כללי בחודשי הקיץ, מחירי ההובלה יותר יקרים. מכאן שאם ניתן, מוטב להיעזר בשירותי הובלה בחודשי החורף.

שלישיית טיפים שתמיד חשובים

לצד סך הטיפים שהענקנו, נציין שיש כמה דגשים שמוטב ליישם בכל מקרה שבו מעורבים שירותי הובלה, ופה אנחנו מדברים על השלישייה הבא: חשוב לוודא שחברת ההובלה מחזיקה בביטוח בתוקף, כך שגם גם אם ייגרם נזק עקיף (למשל למעלית או למבנה), ההוצאות לא ייפלו עליכם. הדגש השני הוא שרצוי לבחור בחברה בעלת רזומה חיובי – אל תתביישו לבקש לדבר עם לקוחות קודמים. מהו הטיפ השלישי? חשוב לשמור את ההסכם מול חברת הביטוח, כך שלא ייווצר מצב לא נעים שבו יצופו סימני שאלה לגבי היקף השירות.

הובלות עם שחר – הובלות מקיפות ומובילות

לסיכום נציין שאנחנו חברת "הובלות עם שחר" נשמח להנחות אותכם כיצד הכי נכון להיערך להובלה הרצויה, בין אם מדובר בהובלה לוגיסטית מורכבת ובין אם מדובר בהובלה יחסית פשוטה. מעמידים לרשותכם את מיטב הציוד, אנשי הובלה מקצועיים, מערך שירותים מתקדם, מתחם אחסון איכותי שעומד בתקנים המחמירים ביותר והיצע נרחב של שירותים בתחום ההובלה. מוזמנים לפנות אלינו עם כל שאלה.