אריזה נכונה לחבילות ומשטחים

חשוב לנו שהמשלוח יגיע בזמן ושהשירות יהיה מקצועי ואיכותי. אך כדי שנצליח לעמוד במשימה ולספק שירותי משלוח חבילות באיכות ומקצוענות בלתי מתפשרת – נדרשים מספר הוראות לאריזת המשלוח בדרכו אל הלקוח. שכן, חבילה שהועברה והגיעה ליעדה בזמן, אך עם פגמים ונזקים, תפגע בשירות ובאמינות, בה אנו מאמינים לאורך כל הדרך. על מנת לעשות לכם סדר, הכנו עבורכם מדריך קצר בו נסביר כיצד לארוז בצורה נכונה, כדי שהחבילה תגיע ליעדה באופן תקין, מהיר וללא עיכובים מיותרים.

קצת על תהליך משלוח החבילות

כל פריט הנשלח באמצעות הובלות עם שחר מוקלד בתוך המערכת הממוחשבת של החברה. באחריותו של השולח לדאוג שפרטי הנמען המופיעים על החבילה, רשומים בצורה נכונה על גבי המדבקה שהופקה באמצעות המערכת. משקלה של כל חבילה לא יעלה על 15 ק"ג, ולא יעבור את מידות הנפח 40*40*50 ס"מ. החבילה תהיה ארוזה בקרטון חדש וקשיח, נקייה מכל כתובת ורישום אחר, סגורה על ידי סרט דבק חזק והפריטים שבתוכה יהיו מקובעים במקומם.

אריזה של משטחים וחבילות במקצועיותסוגי חבילות שונים לאריזה ומשלוח

נוזלים ייארזו בחבילה נפרדת שמשקלה לא יעלה על 8 ק"ג. החבילה תסומן במדבקה עם הכיתוב: "זהירות נוזלים", בשילוב חיצים המורים לכיוונה ובמדבקת "שביר". הנוזלים עצמם יאטמו באריזה קשיחה המתאימה להובלת חבילה מסוג זה. במידה ומדובר בפחי צבע, יש לארוז כל חבילה של פח צבע בנפרד ולחזק את המכסה בנייר דבק שלא יאפשר את פתיחת הפח. עבור חבילות המכילות חלקי פח או חלקים שבורים, ייארז כל פריט באופן בודד, בתוך החבילה, בניילון המיועד לאריזה ובקרטון. יש לשים לב כי לא נארזים חלקים שבירים עם חלקי מתכת או חלקים כבדים וקשיחים באותה אריזה. כל חלק פח, גוף או פלסטיק, ייארז באמצעות ספוג, שכבת נייר אריזה ומעליו קרטון, כדי להבטיח משלוח חבילה בטוח ומוצלח.

אריזת משטחים או משטחונים

לעומת זאת, אריזת משטחים / משטחונים שונה מאריזה של חבילה סטנדרטית. משקל המשטח לא יעלה על 500 ק"ג. גודלו יהיה עד אורך / רוחב 100*110 ס"מ וגובה 150 ס"מ. גודלו של משטחון יהיה עד אורך / רוחב 80*60 ס"מ וגובה 120 ס"מ, ו / או לחלופין אורך / רוחב 110*100 עד גובה 70 ס"מ. המשטח יהיה עטוף בניילון נצמד בכמה שכבות – הניילון הנצמד צריך לאחוז את כל התכולה בחוזקה ועל העיטוף לכלול את חלקו העליון של המשטח. במידה והמארזים על המשטח הינם מצברים, ג'ריקן נוזלים או מארז דומה אחר, כמות הקומות על המשטח לא תהיה יותר משתיים! בנוסף, קיימים מספר כלים להם יש הנחיות מיוחדות בעת המארז: כגון גירים, מנועים וכדומה, אלו ירוקנו משמן, ייקשרו למשטח ללא אפשרות לנוע בחופשיות ועליהם תודבק המדבקה "שביר".