יוצאים להגשים חלום בחו"ל, עוברים לחו"ל בעקבות אהבה, קיבלתם את המשרה הרצויה מעבר לים, או פשוט עומדים לצאת לנופש משפחתי ממושך? ובכן לא פעם החיים מפתיעים, כך שגם אם ממש לפני חודש שיפצתם את המטבח, ייתכן שבימים אלו מבקשים לארוז את הכול ולעבור לתקופה ממושכת לחו"ל. עם זאת, לרוב לא ניתן (ובעיקר לא רצוי) לארוז את הכול, אלא יש פרטים שחייבים להשאיר מאחור. מכאן שיש לעצור ולקבל החלטה האם מבקשים למכור את סך התכולה שאינה יכולה לעבור ביחד עמכם, או האם מעדיפים לשמור אותה בארץ. אם אכן מבקשים לשמור חלק מהתכולה, מוזמנים להירגע – אין מדובר במשימה מורכבת כפי שזה עשוי להישמע.

יש מקום ייעודי עבור סך התכולה שלכם!

אז לא! אין צורך לבקש מההורים שיסכימו להפוך את חדר האורחים למחסן ייעודי, אין צורך לחלק רכוש בין חברים ולקוות שהוא יוחזר באיכות טובה, ובטח שאין צורך להמשיך להחזיק בדירה השכורה. מה אם כן עושים? מאחסנים במקום ייעודי! מהו אותו מקום? מתחם אחסון! הגיע הזמן להבין שהצורך לאחסן ציוד פרטי אינו נוגע רק לכם, ועל כן הביקוש הרב הוליד מענה מקצועי. כיום פזורים מגוון מתחמי אחסון איכותיים, כך שלא רק ניתן לאחסן, אלא גם להיות רגועים שהציוד יישמר ברמה גבוהה.

מספר דגשים שחשוב לוודא מראש

אם גם אתם שמחים על הפתרון, יש לעצור ולבחון מספר דגשים. חשוב לבחון כמה עולים שירותי אחסון, מהם תנאי האחסון, מהן תנאי האבטחה, ומהם תנאי הנגישות. שנרחיב? ובכן בכול הנוגע לעלות, יש לצפות לקבל הנחה בשל אחסון ממושך, ואף יש לצפות לקבל מספר אופציות עבור אחסון. כך למשל אם מציעים לשלם בהתאם לנפח שתופסים במכולה, הרי שכבר מדובר בנקודת מוצא מבטיחה. באשר לתנאי האבטחה, תמיד טוב לדעת שהאזור מנוטר סביב השעון, וזאת גם אם הציוד שלכם אינו יקר, או אינו מהסוג שמושך גנבים. מה בנוגע לנגישות? הרעיון הוא שאם מגיעים עם רכב, יהיה קל להעביר את הציוד ממנו למכולה, ואף שתאושר גישה ללא בירוקרטיה מעיקה, אך כן לצד בדיקה קפדנית שאתם הבעלים החוקיים.

דואגים לתכולה גם מרחוק

באשר לתנאי אחסון רהיטים, חשוב מאוד לוודא שהמתחם עושה כל שנדרש כדי להגן על עצמו מפני שורה של סכנות. מפני הצפות, שריפות ומזיקים. אי לכך מומלץ לבחון באלו אמצעים נעזר המתחם כדי להעניק מענה יעיל עבור כל אחת משלושת הסכנות. כך למשל מבחינת הצפות, כל עוד מדובר במכולה, ניתן להיות בטוחים שאין לגשם מהיכן להיכנס. באשר למזיקים, יש לברר לגבי נוהל הדברה, ובאשר לשריפה, יש לברר שהמקום מצויד בגלאי עשן. פה נוסיף ונציין שחשוב ביותר לוודא שהמקום מחזיק בסך האישורים הנחוצים מטעם מכבי האש, מחזיק ברישיון עסק ואף יודע לסגור עבורכם ביטוח תכולה, כמובן אם מחליטים שיש בכך צורך.

בוחרים את המיקןם של המחסן בתבונה

לאחר שמבינים כיצד נכון לבחור מקום ייעודי עבור אחסון רהיטים, מוצרי חשמל ושלל ציוד אישי, נעצור לציין שגם למיקום של המחסן יש חשיבות רבה. בנקודה זו רבים טועים לחשוב שהכרחי שהמחסן יהיה כמה שיותר צמוד לכתובת שממנה הציוד מועבר. עם זאת, אין זה כלל מדויק, ופה אנחנו מבקשים להסביר. ראשית יש לקחת בחשבון שאין לדעת באיזו כתובת תבחרו לגור לאחר שתחזרו מחו"ל, כך שאין טעם שהמחסן יהיה צמוד לכתובת הנוכחית. שנית נציין שגם אם הכתובת ידועה, אין זה בהכרח נכון לבחור בכתובת אחסון קרובה, וזאת כי ייתכן שהמחיר יישחק תפקיד משמעותי. מהו הפרמטר השלישי? לעיתים שווה לבחור במחסן שיושב בסמיכות לנמל. מדוע? הרבה פעמים כאשר חיים מעבר לים, מוצאים פריטים מיוחדים שמבקשים לשלח בספינה לארץ, כך שמחסן שסמוך לנמל מוזיל עלויות שינוע.

את שיטת הצבעים אתם כבר מכירים?

הנקודה האחרונה מובילה לנקודה חשובה נוספת. כאשר מחפשים מקום עבור אחסון רהיטים, ספרים, בגדים וכדומה, רצוי לוודא שהוא יידע להציע מבחר שירותים משלימים, כגון שירותי אריזה והובלה. באופן שכזה ניתן להמשיך לשמור על שגרה, ובו זמנית לדעת שהמשימה מתבצעת על הצד הטוב ביותר. מבלי שנאלצים לזגזג בין כמה נותני שירות, מבלי שצריך לבקש טובות מחברים ואף מבלי שנאלצים להשקיע זמן בתיאומים. פשוט וקל! טיפ אחרון לדרך? השקיעו באריזה חכמה, כלומר הקפידו לרשום על כל אריזה מה היא מכילה, ופה מומלץ לשקול להיעזר בשיטת הצבעים. שנדגים? סימון של איקס אדום על גבי האריזה מסמל מוצרי מטבח, סימון של איקס כחול על גבי האריזה מסמל בגדים וכדומה.

בברכת מעבר נעים וחזרה מסודרת ונוחה!